Resultat – 2016


# Förnamn Efternamn Klubb / Förening Pjätared Ansered Mål Placering totalt Placering damer Placering herrar
66 Albin Peterson Navåsens FK 01:51:30 02:27:00 03:03:00 1 1
91 David Muir Zwei Steinböcke 02:04:41 02:45:00 03:25:32 2 2
69 Patrik Hessedahl Team Nordic Trail 02:04:55 02:49:00 03:33:49 3 3
92 Therese Fredriksson SOK Knallen 02:13:01 02:59:00 03:39:00 4 1
88 Mervi Heiskanen 02:16:11 03:00:00 03:41:00 5 2
63 Jonas Fehrling Lindome Outdoors 02:17:25 03:02:00 03:41:41 6 4
38 Karl Eriksson Ericsson IK 02:16:11 03:02:00 03:44:37 7 5
58 Sofia Wackling SOK Knallen 02:18:47 03:04:00 03:46:37 8 3
86 Mikael Lyckeklint Lonesome Runners 02:15:50 03:01:00 03:47:22 9 6
55 Kristoffer Olsson Chelsea FC 02:16:50 03:03:00 03:47:54 10 7
93 Åsa Gadler SOK Knallen 02:16:11 03:01:00 03:48:18 11 4
45 Johanna Edman DRT Kungsbacka 02:15:00 03:03:00 03:49:48 12 5
7 Anders Wilkes Öxabäck VIK 02:16:50 03:04:00 03:51:41 13 8
52 Aramis Sasinka Lonesome Runners 02:17:15 03:06:00 03:52:07 14 9
47 carlos carsi Lonesome runners 02:17:50 03:06:00 03:52:07 15 10
70 Kristofer Karlsson Vegan Runners 02:23:20 03:10:00 03:53:41 16 11
74 Richard Sott Frölunda OL 02:22:50 03:08:00 03:54:42 17 12
83 Johannes Björnerås Tenant & Partner 02:28:20 03:12:00 03:57:53 18 13
77 Nicklas Davidson 02:27:50 03:14:00 04:00:34 19 14
85 Andreas Dahlgren 02:23:06 03:13:00 04:04:38 20 15
24 Anders Olofsson 02:22:57 03:13:00 04:10:16 21 16
42 Mikael Andersson 02:25:04 03:21:00 04:13:29 22 17
71 Jonathan Westlund  Vegan Runners IK 02:33:00 03:24:00 04:13:48 23 18
18 Jonathan Egerbo IK Livsnerven 02:28:20 03:21:00 04:16:08 24 19
22 stefan reinholdsson Tvärreds IF 02:30:15 03:24:00 04:17:01 25 20
29 Markus Wallgren 02:35:10 03:29:00 04:21:30 26 21
65 Erick Flores Charros Gueros 02:37:35 03:32:00 04:24:42 27 22
94 Kalle Lövnord Viskafors 02:27:50 03:29:00 04:27:54 28 23
64 Göran Olausson 02:37:35 03:34:00 04:28:50 29 24
35 Viola Engelbrektsson Ik Trasten 02:39:35 03:35:00 04:29:17 30 25
1 Victor Egerbo Erikshjälpen 02:37:35 03:35:00 04:30:11 31 26
60 Malin Lyckestam 02:49:55 03:45:00 04:35:47 32 6
75 Anna Bengtsson 02:50:10 03:43:00 04:36:25 33 7
56 Mikael Kristensson 02:42:55 03:39:00 04:37:44 34 27
36 Michael Jensen 02:29:43 03:34:00 04:38:15 35 28
39 Mikael Bergfjord 02:30:15 03:32:00 04:44:18 36 29
61 Anna Ahlvin 02:49:55 03:51:00 04:46:28 37 8
27 Fredrik Karlsson Fritsla 02:53:18 03:54:00 04:49:00 38 30
73 Jan Johansson Frölunda OL 02:23:15 03:23:00 04:51:31 39 31
57 Mattias Kristensson Pain is inevitable. Suffering is optional 02:47:20 03:49:00 04:52:01 40 32
9 Anna Keereweer Lonesome Runners 02:49:55 03:51:00 04:53:24 41 9
54 Peter Karlsson Pan IK 02:53:20 03:56:00 04:54:56 42 33
62 Magnus Svensson 02:51:00 03:53:00 04:56:18 43 34
79 Emanuel Olsson Friskis&Svettis Vänersborg 03:04:30 04:04:00 04:59:30 44 35
80 Therese Eriksson Vegan Runners IK 03:04:30 04:04:00 04:59:30 45 10
87 Fredrik Winblad Lonesome Runners 02:51:18 03:57:00 05:00:00 46 36
8 Susanne Svedberg IK Trasten 02:49:10 03:59:00 05:00:05 47 11
16 Eric Sjöman Lerums Friidrott 02:53:00 04:02:00 05:04:22 48 37
31 Martin Böhm Gustafsson 02:53:20 04:02:00 05:04:26 49 38
78 Lennart Lacandler 02:57:20 04:06:00 05:05:42 50 39
76 Julia Lacandler 02:57:20 04:06:00 05:09:47 51 12
81 Linda Johansson 03:08:27 04:11:00 05:10:33 52 13
49 Johan Svensson Old boys 02:59:15 04:11:00 05:18:10 53 40
30 Andreas Colliander 02:14:30 03:36:00 Brutit Brutit
72 Daniel Persson GRC 02:30:40 03:36:00 Brutit Brutit
90 per Svedberg MK Majorna 02:22:40 Brutit Brutit Brutit
37 Jakob Dahlberg Brutit Brutit Brutit Brutit
84 Jonas Olsson Tenant & Partner Brutit Brutit Brutit Brutit